Sveikata visus metus

Viktorinos moksleiviams gali būti puiki galimybė lavinti ir įgyti naujas žinias, linksmai praleisti laiką bendraujant ir mokantis dirbti komandoje. Šį balandį (18-19 d..) moksleiviai gali išbandyti savo jėgas, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) organizuojamoje – ,,Sveikos gyvensenos“ viktorinoje. 

Sveikos ir saugios gyvensenos ugdymo pagrindai formuojasi jau ankstyvoje vaikystėje. Mokinys, augdamas šeimoje, perima tėvų gyvenimo būdą, požiūrį, tradicijas. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje mokinys gauna pakankamai žinių apie sveikatą, išmoksta ją saugoti, tausoti ir stiprinti. Į pagalbą šeimai turi ateiti švietimo įstaiga, pedagogai turi ieškoti naujų, modernių, netradicinių darbo su mokiniais formų. Sveikatos ugdymo procesas orientuotas į sveikatos vertybes, kurios mokiniui augant plečiasi, tobulėja, tampa įpročiu, o vėliau socialine norma. 

Viktorina skirta skatinti bendradarbiavimą, grupinius užsiėmimus ir diskusijas apie sveiką gyvenseną, kad mokiniai jaustų bendrą atsakomybę už savo sveikatą ir skatintų vienas kitą įgyvendinti sveikos gyvensenos principus. Tikslas – gilinti ir reflektuoti mokinių žinias apie sveiką gyvenseną, sveiką mitybą, fizinį aktyvumą ir  kitus sveikos gyvensenos palaikymo įgūdžius. 

Viktorinoje kviečiami dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių komandos ir jų vadovai. Mokyklai atstovauti gali tik viena komanda iki 20 mokinių. 

Viktorina organizuojama nuotoliniu būdu. Viktorinos dalyviams būtina registracija. Komandos vadovas užpildo registracijos formą iki kovo 29 d. adresu: https://forms.office.com/e/CbMc8gCXg1 

Prisijungimo nuoroda į viktoriną bus atsiųsta ne vėliau, kaip 1 diena iki viktorinos pradžios.  Atsakyti į viktorinos testo klausimus turėsite 25 min. 

Viktorinos testas bus aktyvus nuo balandžio 18 d. 10.00 val. iki balandžio 19 d. 15.00 val. 

Visos dalyvavusios komandos gaus pažymėjimus, o geriausiai pasirodžiusios bus apdovanotos padėkos raštais ir atminimo taurėmis. 

Kontaktinis asmuo informacijai: LINEŠA, Sveikos gyvensenos skyriaus renginių koordinatorius: Rytis Rimgaila, tel. +370 696 61431, el. paštas rytis.rimgaila@linesa.lt